Kıymalı Makarna Böreği Tarifi

Kıymalı Makarna Böreği Tarifi

Ramazanın ilk günü ve artık her güne bir Tarif ve Dualar paylaşmak istiyorum İnşaallah.

Ramazan Ayında Her Güne Ait Kısa ve Özel Dualar


Aşağıdaki büyük fazilet ve sevapları olduğu bildirilen duaları, İbn-i Abbas Resulullah’tan (s.a.a) nakletmiştir:

1. Günün Duası: “Allahummeç’al siyamî fîhi siyam’eş-saimîn ve gıyamî fîhi gıyam’el-gâimîn ve nebbihnî an nevmet’il-gâfilîn ve heb lî cürmî fîhi ya ilâh’el-âlemin ve’fu annî ya âfiyen an’il-mücrimîn.”

Anlamı: Allah’im! Bu günde tuttuğum orucu gerçek oruç tutanların orucu gibi ve ibadetimi gerçek ibadet edenlerin ibadeti gibi kıl; bu günde beni gafillerin uykusundan uyandır; suçumu bu günde bağışla; ey âlemlerin ilâhi! Affet beni, ey suçları affeden. Rabbim!

Malzemeler :

Basamel sos için gerekli Malzemeler :

Yapılışı :

İlk olarak Makarnaları haşlayıp pişirelim.Soğanları küp küp doğrayıp tavaya alalım.içine kıymayıda ilave edip güzelce kavuralım.kavrulmuş kıymanın içine yanığı vede baharatları katip karıştıralım.haşlanmış makarnamızın yarısını borcama boşaltalım ve üzerine kıymamızı döküp her tarafına güzelce dağıtalım.artan makarnayıda kıymamızın üzerine döküp güzelce dağıtalım.Basamel sos için süt ve unu tencereye alıp karıştıralım.içine tereyağını vede tuzu katip kaynayana kadar çırpalım.kaynamış basamel sosu makarnamızın üzerine güzelce döküp fırına verelim.üzeri kızarana kadar fırında pişirelim.Sıcak olacak şekilde servis yapalım

Afiyet Olsun

Kıymalı Makarna Böreği Tarifi


Exit mobile version